Ozan Nihat Bursa'da Atışma Dalında Birinci Oldu

Ozan Nihat Atışma Dalında Birinci Oldu
 
Yıldırım Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen 7. Uluslararası Türkiye Aşıklar ve Şairler Şöleni ödül töreniyle son buldu.
 
İlk gün bir birleriyle yarışan aşık ve şairlerden dereceye girenlere Ahmet Taner Kışlalı Meydanı Bayrak Alanı’nda düzenlenen törenle ödülleri verildi. Törene Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in yanı sıra çok vatandaş katıldı.
 
40 yıl Konya’da aşıklar şöleni düzenleyerek bu geleneği yaşatan Feyzi Halıcı’ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, "Hepinizin de bildiği gibi, bir milletin zekası, o milletin dili ve sanatı ile ölçülür. Bütün milletimizin bu işe sahip çıkması gerekiyor. Biz belediye olarak bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. 2 günden beri devam eden ve 7 yıldır geleneksel olarak düzenlediğimiz bu yarışmanın gayesi hem dilimizi geliştirmek, hem de sanatçılarımızı, yazarlarımızı teşvik etmektir. Türkçe’mizin konuşulduğu diğer ülkelerden gelen şair ve aşıklar arasında kardeşliği pekiştirmek istiyoruz." dedi.
 
Konuşmaların ardından Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Feyzi Halıcı’ya Bursa’ya özgü kılıç kalkan kıyafetleri hediye etti. Azerbaycan’dan gelen heyet ise, Başkan Keskin’e 7 yıldır bu organizasyona ev sahipliği yaptığı için teşekkür ederek, kaftan giydirdi.

10 farklı ülkeden 82 aşık ve şairin 5 dalda yarıştığı 7. Uluslararası Aşıklar ve Şairler Bayramında dereceye girenlere ödülleri verildi. Birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın hediye edildi. Türkü dalında 1. Ahmet Poyrazoğlu, 2. Abdullah Gizlice, 3. Kemale Mehtiyeva; atışma dalında 1. Ozan Nihat, 2. Muhsin Özen, 3.Haşim Gubalı; leb-değmez dalında 1. Erol Ergani, 2. Arif İnan Yıldırım, 3. Zafer Kazancı, şiir yazma dalında 1. Sevim Yakıcı, 2. Recep Ateş, 3. Hikmet Elitaş, şiir okuma dalında 1. Mustafa Firengiz, 2. Zeynel Beksaç, 3. Dervişe Güneyyeli Kutlu oldu.
 

Yorum ekle


DRT TV Canlı İzle
Please update your Flash Player to view content.
Click
Geçmiş Programlarım
Atışmalar
İşte Ben Yarenler
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün105
mod_vvisit_counterDün99
mod_vvisit_counterBu Hafta308
mod_vvisit_counterGeçen Hafta1856
mod_vvisit_counterBu Ay3523
mod_vvisit_counterGeçen Ay5146
mod_vvisit_counterToplam629141

Şimdi, 38 misafir, 3 bots sitede.
IP Adresiniz: 54.166.133.84